Anahtar kelimeleriniz, işletmenizin neyi nasıl yaptığını anlatan şirket cv’ nizin iş tanımıdır.

İnternet ziyaretçileri doğru yerde ve doğru zamanda istediği şeyi karşılayabileceği işletmelere ulaşmak ister. Ve bunu en hızlı ve en kısa yoldan yapar.

Peki doğru yer ve doğru zaman ne demek?

Doğru yer bir şeyin en hızlı ve en kısa yoldan alındığı internet’tir. Doğru zaman ziyaretçilerin ihtiyacı olanı almak, okumak, eğlenmek ve araştırma yapmak için yazdığı “anahtar kelimeler” de fark edilebilmek. Yani en göz önünde olmak.

Peki bu nasıl olur?

“En Göz” önünde olmak ve “En Farkında” olunabilmek için kullandığımız araç arama motorlarıdır. Arama motorları yazmış olduğunuz anahtar kelimeler ile ilgili sonuçları önünüze getiren bir kitabın içindekiler kısmı gibidir. Fakat burada aradığınız kelimelerle ilgili sonuçlar, kelimenin popülaritesine göre yüzlerce, binlerce, milyonlarca olabilir.
Peki bu durumda en önde nasıl olacağız?

Burada tanıtım devreye girer. Anahtar kelimeleriniz sorgulandığında ve arama motorlarına reklam verdiğinizde arama sonuçlarının en üstünde kendinizi istediğiniz şekilde ifade edebilirsiniz.

Peki Şimdi ne yapmalıyım?

Reklam vereceğiniz ortamlardan biri Google arama motorudur. Google arama motoruna kurumsal kimliğinizi ifade eden, yaptığınız işi en iyi ifade eden kelimeleri girdiğinizde, yazmış olduğunuz reklam metni ve ona tıklandığında ise ilgili sayfaya yönlendirilirsiniz. Böylece potansiyel veya alıcı bir müşteri kazanırsınız. Ve sistem 7/24 çalışır.

Sizin ulaşamadığınız müşterilere tüm ülke genelinde ulaşabileceğiniz gibi şehir bazında da ulaşabilirsiniz. İhracat yapma hedeflerinizi Google arama ağı reklamları ile Dünya’nın bütününe veya istediğiniz ülkeye gerçekleştirirsiniz.

Google internet reklamları karınızı arttırmakla kalmayıp, işletme masraflarınızı düşürür, şirketinizi büyütür ve kurumsal kimliğinizi güçlendirir. Google reklamları, yerel’ de ve global’ da hedef kitlenize ulaşmanın en ekonomik yollarından biridir.

Şimdi şirketinizin hedeflerini gerçekleştirmek için harekete geçin!